top of page

MADE FESTIVAL 2023 - SET TIMINGS


https://www.made-festival.co.uk/


Things have just kicked off over in Digbeth, the sun is shining and the vibes are brewing in a cauldron of musical alchemy.


Wouldn't it be great to have one massive list of Saturday's happenings?


Here you go!



MADE STAGE // Luna Springs


12:00-13:00 Kian Mills

13:00-14:00 BIMM Showcase - Amadeus TMM / Carys May / Lottie Blogg

14:00-15:00 Amplify Sounds - >Them /

Deja / Shan7 / Jordan Emanuel

15:00-16:00 Girl Grind UK - Cleopatra / Ayooniks / Darshae + GGUK Host

16:00-17:00 Joe Hunt

17:00-18:00 Gardna (Live) Ft. Eva Lazarus

18:00-18:45 Venjent (Live)

18:45-19:30 Flowdan (Live)

19:30-20:30 Girls Don’t Sync

20:30-21:30 Shy FX w/ Stamina MC

21:30-22:30 Hybrid Minds w/ Linguistics




A WEIRD AND WONDERFUL // The Yard


12:00-13:30 Stan Smith

13:30-14:30 Lee Morris

14:30-16:00 LFM

16:00-17:00 Hannah Laing

17:00-18:30 Lee Hasty

18:30-19:30 George Davis

19:30-21:00 Emily Nash

21:00-22:30 Ben Hemsley




WEIRD SCIENCE X KOOL FM // The Warehouse


12:00-13:00 Trikka

13:00-14:00 R3IDY

14:00-15:00 LUCE

15:00-16:30 Born On Road (Aries, Selecta J Man, Kelvin373)

16:30-17:30 Charlie Tee w/ Savvy B

17:30-18:30 Dimension

18:30-19:30 Pola & Bryson w/ RVS

19:30-20:30 Danny Byrd w/ Navigator

20:30-21:30 S.P.Y w/ Lowqui

21:30-22:30 Mozey w/ Busta




RCE x NSE // The Car Park


12:00-13:00 3 Brothers

13:00-14:00 Ekstatic B2B Shellz

14:00-15:00 Hurtz B2B Sonication

15:00-16:00 Grizzla B2B Greena w/ NSE MC’s

16:00-17:00 Mono B2B Komatose w/ Cheshire Cat

17:00-18:00 Mistress Mo w/ Boogieman

18:00-19:00 Frenetic w/ Busta

19:00-20:00 Remarc w/ Busta

20:00-21:00 Ragga Twins Crew

21:00-22:30 Serial Killaz w/ Navigator




02:31 // Zumhof


12:00-13:00 Jack Young

13:00-14:00 OJE

14:00-15:00 Samstone

15:00-16:00 MINI

16:00-17:00 Tom Shorterz

17:00-18:30 MPH B2B Hamdi

18:30-19:30 Sammy Virji

19:30-20:30 Gentlemens Club

20:30-21:30 Holy Goof

21:30-22:30 Luude




WYLD // Fabfit


12:00-13:00 Lewis Caroll B2B Dan Schofield

13:00-14:15 Ryan Nicholls B2B Josh Gregg

14:15-15:30 Reidy B2B Alex Bowen

15:30-16:45 Ryan Resso

16:45-18:15 Wheats

18:15-19:45 Latmun

19:45-21:15 Seb Zito

21:15-22:30 Oden & Fatzo (Live)




RE:CORD // Zumhof Outdoor


12:00-14:00 Ashley Parris

14:00-15:30 HP3

15:30-16:30 L Daze

16:30-17:30 JamLow

17:30-18:30 Voyager

18:30-19:30 James Connor

19:30-21:00 Nathan Pinder

21:00-22:30 Reeshy




CNTRL x ESVDRA // Roof Terrace


12:00-13:30 Kenny Benson B2B Jake Tonks

13:30-15:00 Raw Material

15:00-16:30 Jonno B2B Tommy Jamz

16:30-18:00 Max Steel B2B Alexandria

18:00-19:30 Mizo

19:30-21:00 Alex Wilson

21:00-22:30 Endor




GENESIS x SUM CELLAR // Blackbox


12:00-15:30 Genesis DJs

15:30-17:30 Sum Cellar DJs

17:30-19:30 Sharnie B2B Kojay

19:30-21:00 Bklava

21:00-22:00 Mixtress




ABSTRAKT // Junkyard


12:00-15:00 Edd Cooke B2B James Hughes

15:00-15:45 Alfie Webb B2B Connor Parker

15:45-16:30 Sound Intentions

16:30-17:30 Abbie Pearce + Live PA

17:30-18:15 Han Hund

18:15-19:00 Aidan Terleckyj

19:00-20:30 Cam Evanz B2B Ben Haynes

20:30-21:15 Connor Heaney

21:15-22:00 Olly Pembo



Comments


bottom of page